SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ytterfoder 17188196
nr 1718 8196
Ytterfoder
nysilver, tidigt 1900-tal, diameter: 16, höjd: 14 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 25 augusti 2025
kl 19:30:53
100 kr
150 kr
200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.